Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro Satın Alın
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro

Apple Vision Pro

3,00
İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺249.990,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺165.000,00(KDV Dahil)

Apple Vision Pro Fiyatı, Satın Alma Seçenekleri ve Özellikleri (Kurumsal Fatura, 2 Yıl Garanti)

ADET

Artır Azalt

Apple Vision Pro Fiyatı, Satın Alma Seçenekleri Ve Özellikleri

Apple Vision Pro, dijital içeriklerin fiziksel alanınızla harmanlandığı, hem sanal hem de renk geçişli Karma Gerçeklik deneyimleri sağlayan mekansal bilgisayardır. Göz takibi, el takibi ve sesli komutlarla kullanılabilen Vision Pro, gündelik uygulamaların kullanımı, çalışma ve eğlence için tasarlanmıştır. Apple, 2024 yılı başında Vision Pro'yu piyasaya sürmesiyle beraber, "Mekansal Bilgisayar / Mekansal Bilgi İşlem" tanımlarını tercih etti.

 

 

 

VR oyunlarında tam kontrol için gereken iki kumanda mevcut değildir. Bu nedenle şimdilik oyun için tasarlandığı söylenemez. Bluetooth oyun kumandası bağlanarak iki boyutlu sanal ekranda oyunlar oynanabilir. Ayrıca el takibi ile karma gerçeklik oyunları oynanabilir.


Uygulamalar - Uygulamalarınız alanınızda yaşar.

Apple Vision Pro ile sevdiğiniz uygulamaları kullanma şeklinizi dönüştüren sonsuz bir tuvale sahip olursunuz. Uygulamaları istediğiniz yerde düzenleyin ve bunları mükemmel boyuta ölçeklendirerek hayallerinizdeki çalışma alanını gerçeğe dönüştürün; üstelik tüm bunları yaparken etrafınızdaki dünyada var olun. Safari'de web'e göz atın, Notes'ta yapılacaklar listesi oluşturun, Mesajlar'da sohbet edin ve bir bakışta bunlar arasında sorunsuzca geçiş yapın.

Apple Vision Pro, bildiğiniz ve sevdiğiniz tanıdık uygulamaları sizin alanınızda yaşayacak şekilde dönüştürdü. Safari, Fotoğraflar, Müzik ve Mesajlar gibi. Ve iCloud sayesinde içeriğiniz iPhone, iPad ve Mac'inizle otomatik olarak senkronize edilir.

VisionOS için oluşturulmuş çığır açan uygulamaların yanı sıra uyumlu iPad ve iPhone uygulamalarını da içeren yepyeni bir App Store, Apple Vision Pro ile birlikte açılacak.

Ortamlar, büyüleyici manzaralarla çevrenizi sihirli bir şekilde dönüştürür, uygulamaların odanızın boyutlarının ötesine geçmesine olanak tanır ve odaklanmak için mükemmel bir yer yaratır.

Apple Vision Pro, 3 boyutlu nesnelere hayat veriyor. Bir uygulamadan 3 boyutlu bir nesneyi çıkarabilir ve ona sanki tam önünüzdeymiş gibi her açıdan bakabilirsiniz.

Uygulamalar, tıpkı bir Farkındalık oturumu sırasında olduğu gibi, özel bir sakinlik anı yaratabileceğiniz alanınıza tamamen yayılabilir.

Mac'inizi Mac Virtual Display ile kablosuz olarak Apple Vision Pro'ya getirin. Onu uzayda herhangi bir yere yerleştirebilir ve Apple Vision Pro'yu devasa, özel, taşınabilir bir 4K ekran olarak kullanabilirsiniz.

Apple Vision Pro, karmaşık elektronik tablolar ve uzun e-postalar gibi şeyler için mükemmel olan Magic Keyboard ve Magic Trackpad gibi Bluetooth aksesuarlarıyla çalışır.


Eğlence - Eğlenceyi deneyimlemenin sürükleyici bir yolu.

Apple Vision Pro herhangi bir odayı kendi kişisel sinemanıza dönüştürebilir. Mekansal Ses ile aksiyonun bir parçası olduğunuzu hissederek filmlerinizi, programlarınızı ve oyunlarınızı mükemmel boyuta kadar genişletin. Her göz için bir 4K TV'den daha fazla piksel sayesinde, ister uzun bir uçuş ister evdeki kanepede olun, nerede olursanız olun etkileyici içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sinema Ortamı ile odanızı kişisel bir sinema salonuna dönüştürün . Sürükleyici Mekanal Ses ile film yapımcısının amaçladığı kare hızı ve en boy oranında şovların ve filmlerin keyfini çıkarın. Veya ekranınızın 30 metre genişliğinde görünmesini sağlamak için Mount Hood gibi görkemli bir Ortam kullanın.

Tamamen yeni Apple Sürükleyici Videolar, Mekansal Ses ile çekilen 180 derecelik bir 3D 8K kayıt formatıdır; sizi aksiyonun tam ortasına yerleştirir ve daha önce hiç gitmediğiniz yerlere taşır.

Apple TV+ ve diğer yayın hizmetlerindeki en sevdiğiniz filmler ve TV şovları Apple Vision Pro'da mevcuttur.

Apple Arcade'deki VisionOS oyunları, etrafınızdaki alanı kullanarak oynamanın tamamen yeni yollarını sunuyor. En sevdiğiniz 100'den fazla iPad oyununu bulun ve ayrıca Bluetooth oyun kumandalarını kullanarak oynayın.

İnanılmaz derinliğe ve canlı hareketlere sahip 3D filmlerin keyfini çıkarın . Hikayenin daha önce hiç olmadığı gibi ekrandan fırlayışını izleyin.

Seyahat ediyorsanız, işteyseniz veya yalnızca izlediğiniz şeye odaklanmak istiyorsanız AirPods Pro'yu Apple Vision Pro ile sorunsuz bir şekilde eşleştirebilirsiniz .


Fotoğraflar ve Videolar - Anılarınız canlanıyor.

Apple Vision Pro, Apple'ın ilk 3D kamerasıdır. Büyüleyici mekansal fotoğrafları ve mekansal videoları 3D olarak yakalayabilir, ardından bu değerli anları etkileyici Mekansal Ses ile daha önce hiç olmadığı gibi yeniden yaşayabilirsiniz. Mevcut fotoğraf ve video kitaplığınız olağanüstü ölçekte inanılmaz görünüyor. Ve panoramalar etrafınızı sararak, onları çektiğiniz yerde duruyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Ayrıca iPhone 15 Pro ile mekansal videolar çekip bunları Apple Vision Pro'da görüntüleyebilirsiniz.

Mekansal videolar ve fotoğraflar, anın içini görmenizi sağlayan inanılmaz derinliğe sahiptir. En sevdiğiniz anılarınıza daha da yaklaşmak için bunları genişletin.

Üstteki düğme, mekansal video veya fotoğraf çekmeyi hızlı ve kolay hale getirir. Mekansal bir video veya fotoğraf çekerken EyeSight etrafınızdakilere kaydettiğiniz sinyalini verir.

Ayrıca hareket halindeyken iPhone 15 Pro'yu kullanarak mekansal videolar çekebilir ve ardından bunları Apple Vision Pro'da yeniden yaşayabilirsiniz.


Bağlantı - Toplantıları daha anlamlı hale getirin.

Apple Vision Pro, nerede olursanız olun işbirliği yapmayı ve bağlantı kurmayı kolaylaştırır. FaceTime video parçaları gerçek boyuttadır ve yeni insanlar katıldıkça çağrı odanıza yayılır. FaceTime'da, iş arkadaşlarınızla aynı belgeler üzerinde aynı anda işbirliği yapmak için uygulamaları da kullanabilirsiniz.

FaceTime'da her katılımcı, ölçeğini ayarlayabileceğiniz bir kutucuk içinde alanınızda görünür. Mekansal Ses, her kişinin sesini kendi döşemesinin konumuna yerleştirerek konuşmanın daha doğal olmasını sağlar.

Dijital Persona'nız, Apple Vision Pro'yu takarken başkalarının sizi görmesine olanak tanır. FaceTime'ı kullanırken yüzünüzün ve el hareketlerinizin dinamik, doğal bir temsilidir. (Beta)

Uygulamaları başkalarıyla paylaşın ve bunları FaceTime'da SharePlay ile , uygulama pencerelerini veya tüm görünümünüzü paylaşarak birlikte kullanın. Bir uygulamayı paylaşırken herkesi büyük video döşemelerinde görmeye devam edersiniz.


Tasarım - Apple tarafından tasarlandı.

Apple Vision Pro, yüksek performanslı, mobil ve giyilebilir cihazlar tasarlama konusunda onlarca yıllık deneyimin bir sonucudur ve Apple'ın şimdiye kadar yarattığı en iddialı ürünle sonuçlanır. Apple Vision Pro, inanılmaz derecede gelişmiş teknolojiyi zarif, kompakt bir formda birleştirerek her taktığınızda muhteşem bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Işık Yalıtımı alüminyum alaşımlı çerçeveye manyetik olarak bağlanır. Bireysel yüz şekillerine uyacak şekilde hafifçe esner.

Solo Örgü Band 3D örgülü olup yastıklama, nefes alabilirlik ve esneklik sağlayan benzersiz bir fit yapısı oluşturur.

Çift Döngü Bandı, kişiselleştirilmiş bir uyum için bir çift ayarlanabilir üst ve alt kayışa sahiptir.

ZEISS Optik Ek Parçalar, hassas görüntüleme ve göz takibi için merceklere manyetik olarak takılan 2 adet görüş reçetenizle özelleştirilebilir.

Kulaklarınıza yakın konumlandırılan hoparlörler zengin Mekansal Ses sunarken çevrenizden haberdar olmanızı sağlar.

Dışa doğru bir ekran, Apple Vision Pro'yu takarken gözlerinizi ortaya çıkarır ve diğerlerinin uygulamaları kullandığınızda veya tamamen uygulamaya daldığınızı bilmesini sağlar.

Üç boyutlu olarak şekillendirilmiş tek bir lamine cam parçası, dünyayı görüntüleyen kameralar ve sensörler için optik bir yüzey görevi görüyor.

Alüminyum kaplı pil, taşınabilir güç için cebe sığdırılabilir. Dokuma kablo kullanılarak bağlanır.


visionOS - Apple'ın ilk mekansal işletim sistemi

Mekansal bilgi işlem için tasarlanmış etkileşim.
macOS, iOS ve iPadOS temelleri üzerine inşa edilen VisionOS, güçlü mekansal deneyimlere olanak tanır. Apple Vision Pro'yu gözleriniz, elleriniz ve sesinizle kontrol edin; etkileşimler sezgisel ve büyülü hissettirir. Bir öğeye bakın, seçmek için parmaklarınızı birbirine dokundurun ve yazmak için sanal klavyeyi veya dikteyi kullanın.

 

 

 

 

VisionOS'ta uygulamalar, ekranın sınırlarının ötesinde etrafınızdaki alanı doldurabilir. İstediğiniz yere taşınabilir, mükemmel boyuta ölçeklendirilebilir, odanızdaki ışığa tepki verebilir ve hatta gölge bile oluşturabilirler.

Ortamlar etrafınızdaki alanı dönüştürmenize olanak tanır, böylece uygulamalar odanızın boyutlarının ötesine geçebilir. Güzel manzaralar arasından seçim yapın veya Sinema Ortamı ile odanızı kişisel bir sinema salonuna dönüştürün. Digital Crown, kendinizi ne kadar kaptıracağınız konusunda tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Çevrenizdeki insanlarla bağlantıda kalın.
Apple Vision Pro etrafınızdakilerle bağlantıda kalmanıza yardımcı olur. EyeSight, gözlerinizi ortaya çıkarır ve uygulamaları kullandığınızda veya bir deneyime tamamen daldığınızda yakındakilerin bunu bilmesini sağlar. Birisi yaklaştığında, Apple Vision Pro aynı anda o kişiyi görmenizi sağlar ve ona gözlerinizi gösterir.


Her bir göz için 4K TV'den daha fazla piksel.

Özel mikro-OLED ekran sistemi, 23 milyon piksele sahiptir ve çarpıcı çözünürlük ve renkler sunar. Özel olarak tasarlanmış üç öğeli mercek, baktığınız her yerde bir ekran olduğu hissini yaratır.


Apple'ın şimdiye kadarki en gelişmiş Mekansal Ses sistemi

Her kulağın yanına yerleştirilen çift sürücülü ses bölmeleri, kişiselleştirilmiş ses sunarken etrafınızdakileri duymanıza da olanak tanır. Mekansal Ses, seslerin çevrenizden geliyormuş gibi hissetmesini sağlar. Ses ışın izleme, sesi alanınıza uyarlamak ve eşleştirmek için odanızın akustik özelliklerini analiz eder. Apple Vision Pro ile kulaklık kullanmak istiyorsanız USB-C'li AirPods Pro (2. nesil), her iki cihazda da H2 çipinin etkinleştirdiği ultra düşük gecikmeli Kayıpsız Ses özelliğiyle mükemmel bir deneyim sunar.


Duyarlı, hassas göz takibi.

LED'lerden ve kızılötesi kameralardan oluşan yüksek performanslı göz izleme sistemi, her göze görünmez ışık desenleri yansıtır. Bu gelişmiş sistem, herhangi bir kontrol cihazını tutmanıza gerek kalmadan son derece hassas giriş sağlar, böylece öğeleri yalnızca onlara bakarak doğru şekilde seçebilirsiniz.


Gelişmiş bir sensör dizisi.

Bir çift yüksek çözünürlüklü kamera, ekranlara saniyede bir milyardan fazla piksel aktararak etrafınızdaki dünyayı net bir şekilde görebilmenizi sağlar. Sistem aynı zamanda hassas kafa ve el takibi ve gerçek zamanlı 3D haritalama sağlamaya yardımcı olurken, aynı zamanda çok çeşitli konumlardan el hareketlerinizi anlıyor.


Devrim niteliğinde çift çip performansı.

Benzersiz çift çip tasarımı, Apple Vision Pro'da mekansal deneyimlere olanak tanıyor. Güçlü M2  çip aynı anda VisionOS'u çalıştırır, gelişmiş bilgisayarlı görüntü algoritmalarını yürütür ve inanılmaz verimlilikle çarpıcı grafikler sunar. Yepyeni R1  çipi ise özellikle kameralardan, sensörlerden ve mikrofonlardan gelen girdileri işlemek, görüntüleri 12 milisaniye içinde ekranlara aktarmak ve neredeyse gecikmesiz, gerçek zamanlı dünya görüntüsü sağlamak üzere tasarlanmıştır.


Gizlilik ve güvenlik

İrisinizin benzersizliğiyle satın alma işlemlerini yetkilendirmek ve şifrelerin kilidini açmak için Optik Kimliği kullanın . Optik Kimlik verileri şifrelenir, cihazınızdan asla ayrılmaz ve yalnızca Secure Enclave işlemcisi tarafından erişilebilir.

Kameralardan ve sensörlerden gelen veriler sistem düzeyinde işlendiğinden, bireysel uygulamaların mekansal deneyimleri etkinleştirmek için çevrenizi görmesi gerekmez.

Göz girişi Apple, üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleriyle paylaşılmaz. Parmaklarınızı birbirine dokundurduğunuzda yalnızca son seçimleriniz iletilir.


Kutuda neler var?
Apple Vision Pro (Işık Yalıtımı, Işık Yalıtımı Yastığı ve Solo Örgü Bant içerir)
Kapak
Çift Döngü Bandı
Pil
Işık Yalıtımı Yastığı
Parlatma Bezi
30W USB‑C Güç Adaptörü
USB‑C Şarj Kablosu (1,5m)


Apple Vision Pro Teknik Özellikleri:

Depolama: 256 GB / 512 GB / 1 TB

Ekran: 23 milyon piksel
3D görüntüleme sistemi
Mikro-OLED
7,5 mikron piksel aralığı
%92 DCI‑P3
Desteklenen yenileme hızları: 90Hz, 96Hz, 100Hz
Titremesiz video için 24 fps ve 30 fps'nin katlarını oynatmayı destekler
Video Yansıtma
Apple Vision Pro'daki görünümünüzü iPhone, iPad, Mac, Apple TV (2. nesil veya daha yenisi) veya AirPlay özellikli akıllı TV dahil olmak üzere herhangi bir AirPlay özellikli cihaza yansıtmak için 720p'ye kadar AirPlay

Çipler:
M2: 4 performans çekirdeği ve 4 verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU
10 çekirdekli GPU
16 çekirdekli Nöral Motor
16GB birleşik bellek

R1: 12 milisaniye fotondan fotona gecikme süresi
256 GB/sn bellek bant genişliği

Kamera: Stereoskopik 3 boyutlu ana kamera sistemi
Mekansal fotoğraf ve video çekimi
18 mm, ƒ/2,00 açıklık
6,5 stereo megapiksel

Sensörler: İki adet yüksek çözünürlüklü ana kamera
Altı adet dünyaya bakan izleme kamerası
Dört göz izleme kamerası
TrueDepth kamera
LiDAR Tarayıcı
Dört eylemsiz ölçüm birimi (IMU)
Titreşim sensörü
Ortam ışığı sensörü

Optik Kimlik:
İris tabanlı biyometrik kimlik doğrulama
Optik Kimlik verileri şifrelenir ve yalnızca Secure Enclave işlemcisi tarafından erişilebilir
Uygulamalardaki kişisel verileri korur
iTunes Store ve App Store'dan alışveriş yapın

Ses Teknolojisi:
Dinamik kafa izleme özelliğine sahip Mekansal Ses
Kişiselleştirilmiş Mekansal Ses ve ses ışın izleme
Yönlendirilmiş hüzmeleme özelliğine sahip altı mikrofon dizisi
MagSafe Şarj Kutusu (USB-C) ile AirPods Pro (2. nesil) ile H2'den H2'ye ultra düşük gecikmeli bağlantıyı destekler
Ses Çalma
Desteklenen formatlar arasında AAC, MP3, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus ve Dolby Atmos bulunur

Video Oynatma:
Desteklenen formatlar arasında HEVC, MV‑HEVC, H.264, Dolby Vision ile HDR, HDR10 ve HLG yer alır

Pil:
2 saate kadar genel kullanım
2,5 saate kadar video izleme
Pil şarj edilirken Apple Vision Pro kullanılabilir

Bağlantı:
Wi‑Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth 5.3

İşletim sistemi:
visionOS

Girişler:
Eller
Gözler
Ses
Desteklenen Giriş Aksesuarları
Klavyeler
İzleme dörtgenleri
Oyun kumandaları

IPD (Göz bebekleri arası mesafe ayarı):
51–75 mm

Ağırlık:
600–650 gr
Ağırlık, Hafif Mühür ve kafa bandı konfigürasyonuna bağlı olarak değişir. Ayrı pilin ağırlığı 353 gramdır.

Erişilebilirlik:
Erişilebilirlik özellikleri, engelli kişilerin yeni Apple Vision Pro'dan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur. Görme, duyma, hareket etme ve öğrenmeye yönelik yerleşik destek sayesinde harika şeyler yaratabilir ve yapabilirsiniz.

Özellikler dahildir.
Seslendirme
Yakınlaştır
Renk Filtreleri
İşitme Cihazı Desteği
Kapalı Altyazı
Ses kontrolü
Anahtar Kontrolü
Bekleme Kontrolü
İşaretçi Kontrolü
Made for iPhone çift yönlü işitme cihazları desteği
Made for iPhone anahtar denetleyicileri desteği

Elektrik ve Çevre Gereksinimleri:
Çalışma ortamı sıcaklığı:
0° ila 30° C

Depolama sıcaklığı:
−20° ila 45° C

Bağıl nem:
%0 ila %95

 

Apple Vision Pro patentleri arasından, 11703944 “Hedef Kullanıcı Durumunu Çağırmak İçin Sanal İçeriği Değiştirme” patenti, başlıktaki sensörler ve göz takibi ile kullanıcının duygu durumları izlenirken kaydedilip, hedef kullanıcı durumu oluşturulup, içerikler deneyimlenirken stresli veya korkulu anlarda kullanıcı istemiyle, sanal aracı ve nöral ifadelerle hedeflenen sakin veya mutlu durumuna getirebilir.

Başlık, Apple Watch ile kullanıldığında, kullanıcının mevcut durumunu daha iyi anlamak için, kalp atış hızı, kan basıncı ve kandaki oksijen seviyesi gibi verileri de kullanabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı