SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven
SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven

SenseGlove Nova Haptic VR Dokunsal Eldiven

5,00
Fiyat : ₺365.990,00(KDV Dahil)

SenseGlove Nova Haptic VR Dokunsal Eldiven Fiyatı, Özellikleri Ve Satın Alma Seçenekleri
 

ADET

Artır Azalt

SenseGlove Nova Haptic VR Dokunsal Eldiven Fiyatı Ve Özellikleri

SenseGlove Nova, AR-VR-MR (XR) deneyimlerinde dokunma hissini sağlayabilen haptik eldivendir. Gelişmiş dokunsal teknolojileri, işlevelliği ve kullanım kolaylığı ile Nova, iş süreçleri düşünülerek tasarlandı. Kuvvet hissi ve vibro-dokunsal geri bildirimler, kablosuz kompakt tasarım ve başarılı kurumsal uygulamalar, onu piyasadaki en pratik XR eldiveni yapar.

 

Geri bildirimi zorla
SenseGlove Nova, manyetik sürtünme frenleriyle direnç uygulayarak boyut ve sertlik hissini taklit eder. Nova, başparmaktan yüzük parmağına kadar her parmağa ayrılmış dört fren içerir. Her bir fren, her bir parmağa 2 kg'lık bir tuğla ağırlığına eşdeğer olan ve benzersiz bir kuvvet geri bildirimi sağlayan 20N'a kadar kuvvet sağlar. Mekanik teller aracılığıyla parmak uçlarına aktarılan farklı kuvvet miktarları, SenseGlove'un sağlam motorlar ve araçlardan kırılgan ampullere kadar çok çeşitli sanal nesnelerle eğitim simülasyonlarının geliştirilmesini sağlar.

 

Titreşimli geri bildirim
SenseGlove, Nova'ya sanal gerçeklik eğitimi için çok önemli olan gerçekçi araçlar ve gösterge panoları ile düğme etkileşimleri, titreşimler ve darbe simülasyonlarının hissini oluşturmasını sağlayan gelişmiş bir ses bobini aktüatör teknolojisi yerleştirmiştir. Hem başparmak hem de işaret parmağı kendi vibrotaktil aktüatörüne sahipken, ses bobini aktüatörü eldivenin göbeğinde bulunur.

 

Parmak izleme
SenseGlove Nova, sensör tabanlı parmak izlemeyi bilgisayarlı görüntülü el izleme algoritmalarıyla birleştirir. Başparmak, işaret parmağı, orta ve yüzük parmaklarının fleksiyon ve ekstansiyonunu yakalamak için 4 sensör ve başparmağın abduksiyonunu ve adduksiyonunu yakalamak için 1 sensör vardır. Bu hareketler, Nova Glove üzerindeki kabloların uzantısı ölçülerek yakalanır.

 

Yaklaşan hareket izleme güncellemeleri
Bazı başlıkların kamera verilerine sınırlı erişim nedeniyle SenseGlove eldivenleri üzerinde kontrolörler veya izleyiciler gibi harici izleme kullanılır. Ek izleyiciler, eldivenlerle birlikte verilen SenseGlove bağlantılarının kullanılmasıyla kolayca takılabilir. SenseGlove, harici bir izleme chazı gerektirmeyen kendi bilgisayarlı görüntülü eldiven takibi üzerinde çalışıyor.

 

SenseGlove Nova Haptik VR Eldiven Özellikleri:

Hareket Yakalama
Bilekte 9 eksenli mutlak yön sensörü
Başparmağın ve işaret, orta ve yüzük parmaklarının fleksiyon ve ekstansiyonunu yakalamak için 4 sensör. Başparmağın kaçırılmasını ve addüksiyonunu yakalamak için 1 sensör.
İsteğe bağlı: El konumunu tespit etmek ve XR başlığı takip kameralarının görüş alanı içinde parmak izlemenin doğruluğunu geliştirmek için SenseGlove SDK'daki tescilli bilgisayarlı görme algoritmaları ile füzyon.

 

Geribildirimi Zorla
Parmak uçlarında fleksiyon yönünde maksimum 20N kuvvet sağlayan 4 tescilli pasif kuvvet geri besleme modülü.
Programlanabilir adım başına ortalama 0,2N'lik bir kuvvet çözünürlüğü.

 

Dokunsal geribildirim
Başparmak ve işaret parmağının parmak ucunda bulunan maksimum 1.8G tepe noktasına sahip 2 Lineer Rezonans Aktüatör haptik motorları.

SenseGlove Nova'nın avuç içi göbeğinde bulunan, 4,3G'ye kadar darbe simülasyonu için 45-250 Hz hassasiyet aralığına sahip 1 ses bobini haptik aktüatörü.

 

Güç tüketimi
3450mAh Lityum-İyon Pil, ortalama 2-3 saatlik simülasyon süresi için ideal.

 

Ağırlık
Eldiven başına 320 gr (11,3 oz).

 

İletişim 
2.4GHz kablosuz seri iletişim, 60Hz yenileme hızı

 

Yazılım geliştirme kiti
Unity için kapsamlı bir yazılım geliştirme kiti (SDK) mevcuttur. Buradan indirilebilir: https://github.com/Adjuvo/SenseGlove-Unity

Bir Unreal Engine API'si buradan indirilebilir: https://github.com/Adjuvo/SenseGlove-Unreal-Plugin

Unity için temel bir yerel C++ SDK ) mevcuttur. Buradan indirilebilir: https://github.com/Adjuvo/SenseGlove-API

 

Konumsal İzleme
SenseGlove tescilli Computer-Vision, kartezyen uzayda el konumunu belirlemek için kullanılır. Pico Neo 2 için lansmanda mevcut ve takip edilecek başka başlıklar da var.

 

Monte edilmiş kamera görüntülerine erişimi olmayan başlıklar, Nova Set'in parçası olmayan Meta Quest Kontrolcüleri veya HTC Vive izleyiciler gibi 3. taraf donanım gerektirir. Nova, bir HTC Vive izleyici ve Oculus Quest 2 kontrolcü montajı ile birlikte gelir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı